(+420) 603 505 721

Kvítková 3687, Zlín

0

 

Péče o výrobek a servisní pokyny

Blahopřejeme Vám ke koupi Vašeho kočárku. Aby Vám kočárek sloužil bez problémů po celou dobu používání, věnujte prosím pozornost následujícím bodům:

 1. Kočárek používejte výhradně k tomu pro co je určený, tzn. na vození dítěte. Kočárek není nákupní vozík, hračka pro děti ani sportovní nářadí. Není určený na bruslení a extrémní využití, pokud tak není uvedeno výrobcem v návodu k použití. S kočárkem také nejezděte po schodech.
 2. Používejte kočárek na jízdu po chodnících a silnicích. Z důvodu zachování lehkosti a skladnosti není kočárek použitelný v extrémním terénu např. sněhové pokrývce. Pamatujte, že čím je kočárek lehčí a má menší kola, tím lepší jízdní podmínky potřebuje.
  Např. golfové kočárky jsou vhodné pouze do městského provozu tzn. chodníky, nákupní centra a jiné zpevněné povrchy.
 3. Pravidelně kontrolujte (u nového kočárku již zhruba po 1 týdnu použití, později cca 1x za měsíc nebo dle potřeby) jednotlivé spoje a v případě potřeby je dotáhněte nebo navštivte servis.
 4. Kontrolujte tlak v pneumatikách (pokud vlastníte kočárek na nafukovacích kolech) obecně cca 0,8-1 Atm, při jízdě na podhuštěných, ale i přehuštěných kolech si poškozujete, pláště, duše i ráfky.
 5. Tak jako například jízdní kolo i kočárek je potřeba pravidelně promazávat a čistit. Zejména pak skládací mechanismus, uložení kol, spoje konstrukce, brzdový mechanizmus atd.
  Každý kočárek je složen ze stovek součástí, které jsou (aby se kočárek dal složit) navzájem sešroubovány a snýtovány. Bez pravidelného promazávání a čištění bude konstrukce vrzat.
  Po dešti a v zimním období (sníh, sůl) konstrukci a kolečka omyjte vlažnou vodou, osušte a ošetřete silikonovým olejem. Zabráníte tím následné korozi.
 6. Z důvodu ochrany látek před změnou barvy, nevystavujte kočárek nadměrnému přímému slunečnímu svitu. Ochrana látek je z důvodu omezené možnosti výrobce provedena s nejvyšší péčí.
  V dešti používejte vždy pláštěnku. Potah perte vždy velmi šetrně a vždy dle pokynů výrobce.
  Neperte v pračce, nesušte v sušicce ani na přímém slunci. Při případném párání potahu je nutno IHNED kočárek přestat používat a situaci řešit. Při poškození (rozpárání) delším než 1-2cm může být oprava servisem provedena již za úhradu.
  V případě jakýchkoliv problémů se IHNED zaměřte na jejich řešení, samo se nikdy nic neopraví a závada se vždy bude jen zhoršovat a rozšiřovat na ostatní díly kočárku.
  Konečná oprava, pak nebude muset být uznána jako záruční a prodraží se Vám.
 7. S kočárkem manipulujte (jízda v horších jízdních podmínkách tj. obrubníky, příroda, sníh, skládání a rozkládání) s nejvyšší opatrností.
 8. Záruční doba 24 měsíců platí na výrobní vady!!
  Neplatí na opotřebení věci způsobené běžným používáním výrobku (§ 610 Občanského zákoníku) a na součásti, jejichž je nižší než záruční doba a je přímo ovlivněna způsobem zacházení uživatelem. Např. pláštěnky, brzdy, kola a jejich uložení, pneumatiky, duše, folie, zipy, druky, síťky atd. Více informací naleznete vždy v konkrétním záručním listě.

Pravidelnou péčí a údržbou o kočárek si prodloužíte jeho životnost.

Přejeme, aby Vám kočárek dlouho a bez problémů sloužil.